Aktywności

Budowanie
Rozwój
Planowanie
Precyzja
Zabawa

Budowanie

BUDOWANIE z Just Blocks uczy dziecko koncentracji na wykonywanym zadaniu i wytrwałości w dążeniu do celu. Zabawa w budowanie jest doświadczeniem tworzenia, nauką realizacji nowych projektów, odkrywaniem swoich możliwości. Just Blocks uczy kreatywności, odkrywania nowych rozwiązań konstrukcyjnych i poprzez zabawę rozwija w dziecku wyobraźnię przestrzenną.

Rozwój

Klocki Just Blocks rosną z dzieckiem. Kształtują go na każdym etapie jego rozwoju. Trzylatek zaczyna od prostego układania, łączenia kilku elementów, rozpoznawania i dobierania kształtów, przenoszenia i dopasowywania do reszty klocków. Maluch trenuje prawidłowy chwyt, poznaje fakturę drewna i uczy się relacji przestrzennych (góra, dół, lewo, prawo). Powstają wieże (klocek jeden na drugim), następnie mury (jeden klocek obok drugiego) i proste drogi. W wieku 4-5 lat dziecko zaczyna planować i jest bardziej precyzyjne w układaniu, dzięki czemu zaczyna tworzyć coraz bardziej rozbudowane konstrukcje. Lepiej radzi sobie z frustracjami, rozwiązywaniem problemów i jest bardziej wytrwałe w dążeniu do celu. W budowach powstają wyłomy, bramy, okna, podjazdy, mosty itd. Starsze dziecko 7+ jest w stanie samodzielnie wymyśleć i zbudować skomplikowaną trójwymiarową konstrukcję przestrzenną. Siedmiolatek, przyzwyczajony od małego do klocków Just Blocks, zna podstawowe zasady fizyki, nabył już umiejętność zachowania równowagi w budowaniu i ma dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Takie dziecko nie boi się wyzwań. Powstają najpierw piramidy, następnie zamki, domy autostrady i wiele , wiele innych. Co ważne zestaw Just Blocks jest wyzwaniem także dla tych starszych (nastolatków, rodziców czy dziadków) i jest świetnym pomysłem na wspólne rodzinne budowanie.

Planowanie

PLANOWANIE to pierwszy krok do realizacji zadania konstrukcyjnego. Do wykonania projektu dziecko potrzebuje odpowiedniej ilości elementów, przestrzeni a czasem pomocy rówieśnika czy rodzica. W trakcie zabawy dziecko uczy się, że pewne założenia projektu można zmieniać by budowla była bardziej trwalsza i funkcjonalna. Swoje doświadczenia wykorzysta przy następnym projekcie.

Precyzja

Klocki Just Blocks uczą PRECYZJI, dbania o szczegóły przy tworzeniu nowych struktur. Dzięki dokładnemu ustawieniu elementów dziecko dowiaduje się, że jego konstrukcja będzie bardziej trwała. Dokładając najmniejsze paliczki nadaje budowli nowego wyrazu. Budując z Just Blocks dziecko skupia uwagę na wykonywanej czynności, rozwija motorykę małą i ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową (ręka-oko).

Zabawa

ZABAWA jest dla dziecka najlepszą formą nauki. Samo budowanie z Just Blocks to nie wszystko. Powstała konstrukcja staje się nową przestrzenią do zabawy, w której znaleźć się mogą ulubione przez dziecko ludziki czy samochody. Realizacja nowych wizji architektonicznych to odkrywanie przez dziecko nowej aktywności i zbieranie nowych doświadczeń. Tworzenie nowych projektów sprawia, że zabawa z Just Blocks nigdy nie będzie dla dziecka nudna.